Pustila jsem svou těhotnou sestru do svého bytu. Ale to, co po mně brzy poté požadovala, mě zmátlo.

Nikdy jsem nepochopil, proč když mám dobrý příjem, který mi stačí na pohodlný život, musím se o něj s někým dělit. Vůbec si nemyslete, že jsem chamtivý, ale pokud má člověk možnost, je pro něj lepší, když si vydělá sám. Když mi bylo deset let, rodiče mi řekli, že dlouho jedináčkem nebudu.

I když jsem se v rodině stejně necítil osamělý, přijal jsem tu zprávu dobře. A tak když se narodila Inna, všichni se začali točit kolem ní a věnovali pozornost hlavně jí. Ale nebylo to úplně špatné, díky ní jsem rychle vyrostla, protože jsem se s ní naučila, jak se starat o miminko a sedět s malým dítětem. Rychle jsem se naučila, jak se o sestru správně starat, měnit jí pleny, krmit ji a v případě potřeby i umývat. Rodiče Innu vychovávali podle jednoduché zásady: když něco chce, tak to dostane.

A už tehdy jsem si uvědomil, že bych se měl spoléhat jen sám na sebe. Od té doby uplynulo mnoho let. Nyní je nám s manželem třicet let a máme dceru, která chodí do školky. Oba pracujeme pro stejnou mezinárodní společnost a máme dva byty, z nichž jeden pronajímáme. A pak mi jednoho dne Inna zavolala a řekla mi, že má novinku. Nejdřív jsem si myslela, že ji zaměstnali ve stejné firmě, ale při jídle mi řekla, že je těhotná a že s novým manželem nemají kde bydlet.

A tehdy jsem si uvědomila pravý důvod, proč jsem vlastně byla na ten večírek pozvaná. Inna doufala, že na mě rodiče zatlačí, abych novomanželům přenechala náš byt. A tak jsem to udělal, ale pod podmínkou, že si začnou šetřit peníze na vlastní bydlení a za rok se odstěhují. Uplynul rok a já jsem novomanžele skoro nikdy nepřišel zkontrolovat, protože jsem je nechtěl rušit.

A pak jsem přišel a oni mi řekli, že mají problémy v práci, nemají dost peněz a Inna je zase těhotná. Na oplátku mě Inna nejen požádala, ale i přikázala, abych jim buď našel a koupil nový byt, nebo jim dal tenhle. Byla jsem z té drzosti v šoku a řekla jsem jim, že mají týden na to, aby se přestěhovali zpátky k rodičům. Také jsem dodala, že už nemají počítat s mou pomocí. Proč bych se měl vzdát domu, který jsem sám postavil? Je škoda, že nás rodiče vychovávali tak odlišně.

Related Posts