Tchyně si spletla číslo a místo kamarádky zavolala mně. Tehdy jsem se o sobě dozvěděla spoustu zajímavých věcí.

Jako obvykle jsme o víkendu jeli navštívit manželovy rodiče. Večeře byla výborná, vypili jsme víno, podívali se na film a jeli domů. Všechno bylo velmi zábavné, dokonce i tchyně byla neuvěřitelně přátelská. Možná to bylo tím lahodným vínem. Vrátili jsme se domů, manžel se šel hned osprchovat a připravit do postele. Sedla jsem si na pohovku a čekala, až na mě přijde řada v koupelně, když mi zazvonil telefon. Byla to moje tchyně. Nejdřív jsem si myslela, že jsme na něco zapomněli, ale velmi brzy mi došlo, že si jen spletla číslo. Já i její nejlepší kamarádka se jmenujeme Nataša.

S největší pravděpodobností viděla to jméno a vytočila číslo, aniž by se na něj podívala. Samozřejmě jsem neodolala a začala jsem ji dráždit na těch správných místech. Jak se ukázalo, tchyně byla pokrytec a neměla o mně nejlepší mínění. Podle jejího názoru jsem byl nevychovaný člověk, který si násilím držel jejího syna. Moje profese je šmejd a já si neustále hrabu prstem v zubech. Tchyně vyjádřila přesvědčení, že jakmile porodím dítě, ztloustnu a proměním se v krávu. Jako bych si jejího krásného chlapečka nezasloužila. Už jsem to nevydržela a zavěsila telefon.

Chtěla jsem se manželovi se vším svěřit, říct mu všechno, co si myslím o jeho matce – ale nejdřív jsem se rozhodla zavolat sestře. Faktem je, že Marusja s tchyní vycházela velmi dobře. Dala jí dvě vnoučata a za celá ta léta mezi nimi nedošlo k žádným hádkám. Sestra mě pozorně vyslechla a řekla mi, že chování tchyně pochopím, až když budu mít vlastní děti. Poradila mi, abych vzala všechnu svou vůli do hrsti a zapomněla na to, co mi řekla. Přesně to jsem udělala. V současné době jsem těhotná a ani jednou jsem nelitovala, že jsem sestru neposlechla.

Related Posts