Unavená z bezpáteřního manžela a násilnické tchyně se matka vrátila k rodičům a teprve tehdy zjistila, že čeká dítě.

Manželství mých rodičů trvalo pouhé tři měsíce. Ihned po svatbě začali žít u rodičů mého otce. Tchyně byla na mou matku velmi zlá. A můj otec ji vůbec nepodporoval, vždycky byl na matčině straně, takže to matka brzy nevydržela a odstěhovala se zpátky ke svým rodičům. Teprve doma zjistila, že je těhotná. Tak jsem se narodila já. Matka mě vychovávala sama. Jako dítě jsem se trochu bála zeptat se na tátu, protože jsem tušila, že by se matka zlobila. Ale pak jsem se konečně rozhodla. Bylo mi asi sedm let. Maminka se na mě chvíli pozorně dívala a pak řekla, že se s ním setkáme.

Byl jsem tehdy velmi šťastný, celou noc jsem o tomto vytouženém setkání fantazíroval. Zdálo se mi, že tam na mě čekají. Strávili jsme dvě hodiny cestou autobusem na druhou stranu města, ale celou tu dobu jsem seděl tišší než voda, nižší než tráva. Když jsme vešli do domu, babička nás uviděla a začala křičet. Táta nebyl doma. Urážela mou matku a obviňovala ji, že mě chce na otci pověsit. Když jsme jeli zpátky, matka mi řekla: “Už o něm od tebe nechci slyšet. A já jsem mlčela. Otce jsem znala jen z fotografií. Vyrostl jsem, vystudoval školu, pak vysokou, našel si dobrou práci, potkal lásku.

S Tanyou jsme měli skromnou svatbu v úzkém kruhu přátel a příbuzných. Tanya znala historii mé rodiny a trochu mě litovala, protože jsem vyrůstala v rodině s jedním rodičem. S mým otcem jsme se jednoho dne náhodou setkali na trhu. Okamžitě jsem ho poznala. Pozval mě k sobě na návštěvu. Měl jinou rodinu. Bylo nám spolu dobře. Moje matka byla v té době nemocná, byla velmi slabá, a tak jsem jí nic neřekl. Bohužel brzy poté zemřela. S otcem jsem mluvil jen dva roky a pak zemřel. S jeho druhou rodinou jsme ale stále v kontaktu.

Related Posts