Poté, co Hlib chlapce zachránil, z místa činu v tichosti odešel. Druhý den však zazvonil u dveří.

Glib byl propuštěn od policie a má několik záznamů v trestním rejstříku. Navíc si kvůli tomu nemůže najít pořádnou práci a jeho dluhy se stále hromadí. Glib má manželku, nebo spíše bývalou manželku. Po porodu dítěte otěhotněla prostřednictvím Gliba, dítě si vzala a opustila ho. Dluží spoustu peněz na výživném a nemá štěstí na práci.

Glib chodil po ulici jako žebrák. Najednou se zastavil před obchodem s potravinami. Měl hlad, žaludek se mu svíral, ale v kapse měl jen tolik peněz, že si mohl koupit mléko. K obchodu přijelo velké drahé auto. Vystoupil z něj asi třicetiletý vážený muž. Byl v Hlibově věku, ale měl spoustu peněz. Z auta vystoupila i jeho žena a syn. Chlapec vypadal asi na šest let a v ruce držel hračku letadla.

Pak se zvedl vítr a letadlo z papíru odletělo a chlapec se rozběhl za hračkou. A v tu chvíli se za rohem velkou rychlostí objevilo auto. Glib si nepamatuje, jak se mu podařilo k chlapci přiskočit a zachránit mu život. Ale zatímco rodiče volali záchranku a policii, Glib už kulhal a odcházel z obchodu. – „No, teď jsem si poranil nohu, jako bych si nenašel práci.

Hlib kulhal domů skoro na jedné noze. V lednici nebylo žádné jídlo, takže musel okusovat suchý černý chléb s cibulí. Zapil to všechno čajem a šel spát. Chlapcův otec, vlivný muž, mezitím začal hledat pro svého syna zachránce. Sám se vydal za policejním šéfem, který Hliba rychle našel v cele, a tak muž zjistil, že má spoustu účtů a nezaplacených přezdívek.

Ráno někdo zaklepal na dveře. Byl to ten vážený muž. – „Jmenuji se Andrij, jsem otec chlapce, kterého jste včera zachránil… nebýt vás, dovedu si představit, co by se stalo. Zaplatil jsem za vás všechny účty a alimenty, to je můj vděk. Po dlouhém rozhovoru Andrij sehnal Hlibovi práci údržbáře ve své firmě, aby si mohl nějak vydělat.

Glib začal nový život. S prvním platem se rozhodl odejít za svou ženou. Ta ho s radostí přijala, protože „splatil“ všechny dluhy na alimentech, začal normálně pracovat a zdálo se, že se vrací do své obvyklé lidské podoby. Jedna nehoda tak mohla z Gliba udělat normálního člověka, který začal nový a lepší život.

Related Posts