Hrdinové mezi námi! Řidič mikrobusu odvezl cestujícího s inzulinem do nemocnice a dal mu všechny peníze.

Ve městě Kremenec v Ternopilské oblasti sjel řidič mikrobusu ze silnice a poslal autobus do nemocnice, protože se jeho pasažérovi náhle udělalo špatně. Řidič u muže viděl příznaky mrtvice, a tak se rozhodl nezdržovat se čekáním na sanitku. Řidič navíc dal všechny peníze, které měl u sebe, na ošetření cestujícího. Cestující cestoval v mikrobusu se svou ženou; během cesty ho postihla mrtvice. „Vidím, že mu ruka bere, chtěl mi něco říct. Slyším, že jeho řeč je nesouvislá, už nemůže mluvit. A pokaždé je to horší a horší,“ řekl řidič mikrobusu Oleksandr Ivaskevyč. Starší muž vezl ořechy na trh, aby je prodal.

Když všichni cestující vystoupili na další zastávce, Rynok, řidič se rozhodl jet do nemocnice. Lidem, kteří začali nastupovat, oznámil zrušení autobusu. Autobus, který se stal sanitkou, dorazil na jednotku intenzivní péče za tři minuty. Řidič doslova nesl nepohyblivého cestujícího v náručí. „Navíc tomu muži pomohl dostat se ven, protože byl bezmocný, vzal nám věci zpátky, odvezl nás domů, nabídl mi peníze, které měl.

Chápu, že to je příjem,“ řekla pacientova manželka. Díky bleskurychlé reakci řidiče nebyl ztracen potřebný čas na záchranu pacienta – důchodce prodělal mrtvici bez komplikací. „Nemá ochrnuté ruce ani nohy. Zotavil se mu i obličej,“ vysvětlil Konstantin Bukovskij, primář neurologického oddělení Kremenecké okresní nemocnice.

Related Posts