Holčička slyší zoufalý hlas své matky: „Našeho chlapce teď může zachránit jen zázrak“

Toho večera zaslechla sedmiletá Máša, jak si rodiče povídají o jejím bratříčkovi Vasiliji. Vasja byl vážně nemocný, ale jeho rodiče neměli dost peněz na nákladnou léčbu. Slyšela také matčin beznadějný plačtivý hlas: „Máša běžela do svého pokoje a vytáhla kasičku, ve které měla všechny úspory.

Vysypala mince na podlahu a pečlivě je přepočítala. Máša sevřela své drahocenné mince v pěsti, vyklouzla z domu a běžela do lékárny. Ve dveřích lékárny trpělivě čekala, až jí lékárnice věnuje pozornost, ale byla tak zabraná do rozhovoru s nějakým mužem, že se nakonec rozhodla ťuknout mincí do sklenice. „Co chceš, dítě?“ zeptal se lékárník viditelně podrážděně. „Copak nevidíš, že mluvím se svým bratrem až z Ameriky, kterého jsem už dlouho neviděla?“ „Promiňte, ale já bych si ráda promluvila o svém bratrovi,“ odpověděla Maryka.

– „Víte, je velmi nemocný a já bych si ráda koupila zázrak.“ „Cože?“ zeptal se lékárník překvapeně. „Moje matka říkala, že mému bratrovi Vasjovi pomůže jen zázrak. Tak bych ráda věděla, kolik ten zázrak stojí.“ ‚Milé děvče, je mi líto, ale my tady zázraky neprodáváme, nemohu vám pomoci,‘ řekl lékárník. Vtom však rozhovor přerušil lékárníkův bratr.

Zavolal si dívku k sobě a zeptal se: „Jaký zázrak potřebuje tvůj bratr, milé stvoření?“ „Nevím,“ vzlykla Marja, „jen jsem slyšela, že je velmi nemocný a maminka říká, že potřebuje operaci. Ale táta ji nemůže zaplatit, tak jsem se rozhodla, že použiji své vlastní peníze.“ ‚Kolik máš?‘ zeptal se Američan. ‚Dvacet pět hřiven a sedmdesát kopějek,‘ řekla dívka.

– Jaká náhoda,“ usmál se muž, ‚25 hřiven a 70 kopějek.‘ Vzal si peníze a požádal ji, aby ho vzala k sobě domů: “Chci vidět tvého bratra a poznat tvé rodiče. Uvidíme, jaký zázrak potřebuješ!“ Ten muž byl známý léčitel, který se specializoval přesně na ten druh problémů, které měl malý Vasyl.

Zdarma ukoval chlapcovo brnění a Vasyl se brzy zcela uzdravil. „Ten muž, kterého jsi potkal, je opravdový zázrak!“ řekla jednou matka Marii a pak se obrátila k muži: „Zajímalo by mě, kolik by to stálo? Mariia se usmála. Věděla přesně, kolik tento zázrak stál – 25 hřiven a 70 kopějek. Plus upřímná víra té malé holčičky.

Related Posts