Jistá Máša nechala své dítě u našich dveří a napsala vzkaz. Vzali jsme dítě k nám a najednou se zcela nečekaně objevila ta samá Máša.

S Pavlem jsme manželé už deset let. Všechno je u nás v pořádku. Máme vlastní dům a dobré platy. Ale nemáme děti. A ani je mít nebudeme. Tak to řekli lékaři. Už jsme přemýšleli, že bychom adoptovali dítě z dětského domova. Ale pak nám čáp přinesl dítě. Stalo se to následujícím způsobem. Jednoho dne, když jsem se chystala odejít do práce, někdo zaklepal na dveře. Šla jsem otevřít a uviděla jsem kočárek s novorozencem. A vzkaz: „Pašo, postarej se o naše dítě. Máša.“ Pak začalo dítě kňourat.

Vtáhla jsem kočárek do bytu, uklidnila dítě (naštěstí jsem v kočárku našla láhev s mlékem a pleny), zavolala a odjela z práce. Pak zavolala manželovi: „Okamžitě přijeď domů! Máme naléhavý případ!„ – ‚Odkud je to dítě?‘ – zíral můj muž, když vletěl do bytu a uviděl holčičku. – To jsi udělala ty a přinesl to čáp, – odpověděla jsem a ukázala mu lístek. – Žádnou Mášu neznám!“ – rozhořčil se můj muž. – Chceš udělat test otcovství?

– Ale ty jsi Paša. Vezmu si tu dívku k sobě, vychovám ji jako vlastní, jen mi řekni pravdu. „Máš pravdu, ale to dítě stejně není moje!“ namítl muž. Informovali jsme opatrovnické úřady. Přijel jejich zástupce. Paša prohlásil, že dítě je jeho i dítě a že zůstávají s námi. Když se však po nějaké době matka naší Katinky nenašla, vyžádaly si opatrovnické úřady test otcovství, který měl negativní výsledek. Seděli jsme s manželem v kuchyni a přemýšleli, co dělat, když někdo zaklepal na dveře.

„Dobrý den, já jsem Máša,“ řekla tiše, „omlouvám se, spletla jsem si adresu.“ „Pojďte dál a řekněte mi o tom,“ nabídli jsme jí. Studentka, která byla zamilovaná, když její přítel zjistil, že je těhotná, utekla. Rodiče jí nedovolili, aby si dítě přivedla domů. Nechtěla, aby její dcera vyrůstala v sirotčinci, a tak se rozhodla, že dítě odloží u otce.

– Mášo, chceme adoptovat holčičku, ale potřebujeme tvou pomoc. – Jsem připraven! Co potřebujeme? – Potřebujeme vlasy tvého Paši, abychom mohli zfalšovat test otcovství. – Ještě mám jeho hřeben, – řekla Máša. „Vyžádali jsme si nový test, který ukázal stoprocentně pozitivní výsledek. Pak se Máša vzdala dítěte a Katěnka byla vydána nám. Máša často jezdí za dcerou na návštěvu.

Related Posts