Když se tchyně dozvěděla, že jsme uzavřeli hypotéku, zavolala manželovi a začala ho přesvědčovat, že bychom měli snaše pomoci. Výsledkem je, že snacha má byt a my jsme na ulici.

Se Sašou jsme spolu začali chodit, když mi bylo 22. O pár měsíců později jsme se vzali a vzali si hypotéku na byt. Byl napsaný na Sašu, ale platili jsme ho společně. Osm let jsme za něj platili, osm let jsme si všechno odpírali, dokonce jsme jedli levné jídlo a nedbali na své zdraví. Po osmi letech jsme hypotéku uzavřeli, byt byl náš. Říkala jsem si, že konečně budeme žít a užívat si života.

Ale měli jsme smůlu. Manžel měl sestru. Byla vdaná, ale ani ona, ani její manžel nepracovali. Pronajímali si malý pokoj. Manžel mé švagrové si občas našel práci a platil za pokoj, ale vždycky neměli peníze. Půjčovali si od nás peníze a nikdy je nevraceli. Když se tchyně dozvěděla, že jsme splatili hypotéku, zavolala manželovi a začala ho přesvědčovat, že bychom měli švagrové, která byla ve špatné situaci, pomoci.

– „Synu, proč mi nepřehlásíš svůj byt a já tě pustím do svého domu. Proč potřebuji prostorný byt? A brzy budeš mít děti. Muž byl touto nabídkou nadšen a bez rozmýšlení ji přijal. Přepsal byt na svou tchyni a tchyně ho přepsala na svou snachu. Výsledkem je, že tchyně má byt a my jsme na ulici, protože tchyně nás nepřijímá. Byla jsem na manžela tak naštvaná, že se mě nezeptal na radu.

Byla jsem absolutně proti. Vždyť jsme nájem platili tolik let. Poté, co nám to tchyně vyčítala, jsem žila u rodičů a manželovi jsem to neodpustila. Přišel za mnou a požádal mě o odpuštění. Měla jsem ho moc ráda, a tak jsem se rozhodla dát mu druhou šanci.“ “Dej mi slovo, že už nebudeš věřit své matce. Manipuluje s tebou. To je v pořádku, pořídíme si nový byt, zaplatíme ho a brzy splatíme hypotéku, když přestaneš pomáhat své sestře.

Můj manžel souhlasil. Vzali jsme si hypotéku a začali ji splácet bez jakéhokoli úsilí. Pracovali jsme ve dvou zaměstnáních, někdy dokonce ve třech, sedm dní v týdnu. A po čtyřech letech byl byt náš. A pak se objevila tchyně a začala žádat mého syna o odpuštění. Víš, v jak špatné situaci byla tvoje sestra. Ani teď není v dobré situaci.

Nedávno měla nehodu, nabourala auto a teď je v nemocnici. A to auto si vzala na úvěr. Žijí špatně, nemohou splácet půjčku a opravu auta. Prodej svůj byt, dej mi peníze a můžeš se nastěhovat do mého domu. A co myslíte, že udělal můj manžel? Zase mi uvěřil! Znovu! Jak můžeš být tak naivní? Tolik let bylo promarněno. Uvědomila jsem si, že nemá smysl v tomto vztahu pokračovat. Podala jsem žádost o rozvod.

Related Posts