Když se Mykola a jeho matka dozvěděli o mém těhotenství, musela jsem okamžitě opustit jejich dům: Mykolova matka nevěřila, že čekám jejího syna.

Když jsem potkala Nikolaje, okamžitě jsem se rozhodla, že je mým osudem. Dala jsem výpověď v práci a odjela s ním, matku a babičku jsem nechala v rodném městě.“ “Mám tě moc ráda, Koljo. Udělala bych pro tebe cokoli,“ řekla jsem a věřila, že jen s ním mohu být opravdu šťastná. V té době mi bylo 27 let a jemu 29, což byl normální věk pro založení rodiny a narození dětí. „Kdy se vezmeme?“ zeptala jsem se jednou Mykoly. Odpověděl mi rozhodně: „Ještě na to nejsem připravený. Cítím, že nejsem připraven stát se otcem. Žili jsme normálním životem a v novém místě jsme snadno získali práci. S Mykolovou matkou jsme měli neutrální vztah.

Nehádali jsme se, ale ani jsme se neměli moc rádi. Mykolova matka se mě nedotýkala a já se jí také nedotýkal, i když se mě snažila nějakým nepříjemným způsobem urazit, snažil jsem se vyhýbat skandálům. Když jsem si uvědomila, že čekám dítě, a řekla to Mykole, zdálo se, že ho to zrazuje, ale pak zasáhla jeho matka: „Nebudu tě registrovat ve svém bytě a dávat ti požehnání,“ řekla, „nikdy nepřijmu vnuka ani vnučku, protože ještě není jasné, čí je to dítě. – To snad není možné.“ ‚Tvoje matka se na mě snaží působit jako blbec, Kol.‘ ‚Mami, prosím tě, přestaň,‘ řekl Nikolaj. ‚Nepřestanu, dokud ji neopustíš,‘ řekla jeho matka.

– Neopustím ji,“ řekl Mykola. „Pak už jsem to nevydržel a řekl mámě všechno, co si o ní myslím. Můj manžel matku podporoval, takže jsem neměla na vybranou – sbalila jsem si věci a odešla od nich. „Díky pomoci matky a babičky budu vychovávat své dítě sama!“ pomyslela jsem si. O pět let později jsme s dcerou v mikrobusu potkaly Mykolovu matku, která cestovala také se čtyřletou holčičkou. Chtěla se s dítětem vidět, ale já jsem jí to nedovolila. Později jsem se dozvěděla, že Mykola se oženil hned po mém odjezdu.

Stal se znovu otcem a měl další holčičku. Jeho nová manželka je bohatá žena. Je to žena, o které snila jeho matka. Je o něco starší než on, má ve městě několik salonů a jezdí drahým zahraničním autem. Jednoho dne jsem na sociálních sítích narazila na Mykolovu fotku a nepoznala jsem ho: tlustý, neupravený…. „To je dobře, že to takhle dopadlo,“ pomyslela jsem si. Teď jsem vdaná a mám skvělého manžela. Dcera letos nastoupila do první třídy. „Čekáme další dítě,“ řekla jsem manželovi jednoho večera, když přišel z práce. „To je skvělá zpráva,“ řekl a objal mě i naši dceru.

Related Posts