Tchyně pustila do bytu vlastní dceru a sama se nastěhovala do manželova bytu. Ale to, co od nás vyžaduje, je nad mé chápání.

S manželem máme každý svůj vlastní byt. Zdědila jsem ho po rodičích, kteří mi ho darovali při příležitosti mého plnoletosti. Ale můj manžel si peníze vydělal sám. Šetřit začal už za svých studentských let. A pak získal práci v dobré firmě a postupně si dláždil cestu kariérou. Mohl si koupit byt a ve firmě už měl dobré postavení. Měli jsme klidnou svatbu, protože umíme šetřit a utrácet peníze za užitečnější věci, a je dobře, že máme v tomto ohledu stejný názor, oba jsme ekonomové.

Momentálně s manželem bydlíme v mém bytě, protože je blíž centru a lépe se nám dojíždí do práce. Manželův byt jsme nějakou dobu pronajímali, dokud nepřišla tchyně se svými problémy. Přesněji řečeno, ne problémy mé tchyně, ale její dcery, manželovy sestry Angely. Ta se vdala, ale nepříliš úspěšně. Nemá za sebou nic, ani si neudělala vyšší vzdělání a našla si manžela, který byl stejný jako ona. Na co mysleli, když se brali, není známo. Ale rozhodně ne o své budoucnosti. Jsou to lidé jednoho dne – dnešek je dobrý, takže není třeba myslet na zítřek.

Ukázalo se, že Angela je nyní těhotná. Pronajímali si byt, ale teď, protože všechny peníze musí jít na dítě, nemají dost peněz na nájem. Tak je tchyně ubytovala ve svém domě a přestěhovala se do manželova bytu. Navíc tchyně požadovala, abychom jí platili nájem, protože ona platí dceři nájem ze svého.

A s narozením Angelina dítěte tchyně dokonce navrhla, abychom se o výdaje dělili s Angeliným manželem. Nechápala jsem, proč máme podporovat Angelinu rodinu a jak dlouho bude tchyně v manželově bytě bydlet. Protože jsme také rodina, chceme mít dítě a potřebujeme na to peníze. Ale kvůli tchyni nemůžeme byt pronajmout a ona stále uplatňuje svá práva.

Related Posts