Ze všeho nejvíc jsem nechtěla, aby si můj syn vybral tu osobní, kterou si vybral. Teprve po jejich rozdělení jsem si uvědomila, co jsem udělala.

Až do synovy svatby jsem nechtěla věřit, že si můj syn vybral právě tu dívku, kterou jsem po jeho boku chtěla vidět nejméně. Ta dívka, dcera mých sousedů, byla o rok starší než můj syn. Od dětství byla, s prominutím, ošklivá, a ani se nad tím nepohoršovala. Tvar obličeje, stavba těla – všechno na ní bylo ošklivé, neharmonické.

Dívka se narodila do rodiny lenochů, kteří se nestarali o dceru, o dům ani o nic jiného, žili jako v chlívku a nesmáli se. Osobně jsem jejich dům navštívil a nebylo tam místo bez špíny: všude na podlaze ležely odpadky a páchlo to tam jako na veřejných záchodcích. Byla jsem si jistá, že dívka, která v takové rodině vyrostla, bude doma stejnou hospodyní a bude se snažit o to, co vidí ve své rodině. Musím však přiznat, že po synově svatbě, když jsem viděla, jak jsou spolu šťastní, jsem o svých zásadách začala čím dál víc pochybovat.

Možná jsem byl vůči té dívce zaujatý… a podle toho, jak se chová k vnučkám, je jasné, že po své matce nic nepřevzala. A když už jsem si to rozmyslel, syn náhle opustil svou ženu a nechal ji i jejich tři děti bez práce. Bylo mi bývalé snachy opravdu líto, a tak jsem se rozhodla, že ji budu podporovat. Nastěhovala jsem se k ní, a zatímco ona pracovala, já jsem se starala o vnoučata. Velmi jsem se v ní však mýlila. Stala se z ní skvělá máma a manželka… to svého syna jsem vychovala špatně!

Related Posts