Matka proti mně poštvala manžela, ale podařilo se mi udržet rodinu pohromadě, protože jsem znala manželovo hlavní tajemství.

Jednoho dne se mnou manžel začal mluvit způsobem, který nebyl náš. Říkala jsem mu vlídné slovo a on mi téměř nadával.

Už jsem se bála, myslela jsem si, že by mohl mít někoho jiného, ale ukázalo se, že všechno je mnohem jednodušší, než jsem si myslela. S manželem jsme se vzali před pěti lety. Oba jsme právě dokončili vysokou školu a dostali práci.

Mé matce se moje volba hned nelíbila. Říkala, že si zasloužím víc, a víc podle ní nejsou lidské vlastnosti, ale peníze. Moje matka je strašně merkantilní. S mým otcem se rozvedla právě proto, že se nestal miliardářem. Nebyli jsme chudí, ale ani jsme se nemohli nazývat bohatými. To matku strašně rozčilovalo. Otec si nemohl dovolit dát své ženě její oblíbené šperky nebo kožich. To vedlo k rozpadu naší rodiny.

Když jsem svého muže představila matce, vzala si mě stranou a řekla: „Ty jsi chytrá, krásná, cílevědomá dívka a on je… včerejší student.

Myslíš, že má cenu plýtvat svou energií a silou na něj? Poslouchej mě, věř mi, mám víc životních zkušeností. Neříkám ti pravdu. On se ti nevyrovná. Vybrala jsem si ho srdcem, ne rozumem, a nikdy jsem toho nelitovala. Máma se pořád nechce uklidnit. Neustále říká o mém manželovi různé ošklivé věci. Když se mnou manžel začal takhle mluvit, ani mě nenapadlo, že to dělá moje matka. Jednou přišel manžel domů opilý. Skleničky navíc musely naši rodinu zachránit, protože mi řekl to poslední, co jsem čekala, že uslyším.“

– Samozřejmě je v tom svatá nevinnost. Jen máma si z vás může dělat legraci. Tak se vrať ke svému bohatému příteli, proč musíš být tak bezvýznamná?“ řekl.

Nemělo smysl s ním mluvit, tak jsem si šel lehnout a čekal na ráno. Ukázalo se, že matka často volala mému švagrovi a říkala, že mám bohatého nápadníka, který je do mě blázen, ale já svého muže neopouštím z lítosti. Podle ní jsem také svého manžela označila za „ubohou nulu“. Ale já jsem matce zavolala, řekla jsem jí, že manžel se mnou nekomunikuje tak jako dřív, a ona mi „pomáhala“ radami, využívala situace.

Pravděpodobně se seznámil s někým jiným. „Neponižuj se, dcero.“ „Mami,“ řekla jsem přes slzy, „všechny rodiny procházejí těžkými obdobími. My to přežijeme. Proč se musíš hned rozvádět? Ano, můj manžel není oligarcha a ani to nepředstírá, ale já ho miluju víc než sám život a on miluje mě a oba jsme ve své lásce na kolenou.

 

Related Posts