Cizinec chtěl chlapce unést, ale nemohl. Byl ohromen, když mu chlapec řekl toto prosté slovo.

Toto období je obzvláště nebezpečné a děti je třeba velmi pečlivě sledovat. Práce, rodinné problémy apod. nás však často nutí nechávat děti samotné nebo pod dohledem příbuzných, přátel a známých.

Nedávno jsme se však dozvěděli o triku jedné opatrné a ostražité maminky, která dokázala velmi častý problém vyřešit vynalézavým způsobem. Představte si následující situaci: muž přijde k sedmiletému chlapci a řekne, že ho jeho matka požádala, aby ho k ní vzal.

Chlapec však cizinci nevěří, pozorně si ho prohlíží a ptá se: „Heslo? Když viděl, že je muž zmatený a neví, co má říct, dítě se odtrhlo, začalo křičet, čímž přitáhlo pozornost ostatních, a uteklo pryč. Udělalo to podle pokynů, protože se s matkou dohodlo, že pokud ho nebude moci vyzvednout a někoho pro něj pošle, ten člověk mu bude muset říct heslo, na kterém se předem dohodli. Možná tento trik jednou zajistí bezpečí vám i vašemu dítěti.

Proto si myslíme, že by si tento trik měl vzít na vědomí každý rodič. Vymyslet jednoduché heslo zabere 5 minut, ale může zachránit život! Pokud jde o děti, může nedbalost vést ke katastrofálním následkům. Proto bychom se o tuto informaci rozhodně měli všichni podělit se všemi svými přáteli na sociálních sítích.

 

Related Posts