Před měsícem se Maksym zúčastnil výběrového řízení a nyní dostal nabídku práce v jiné zemi se čtyřikrát vyšším platem. Byl připraven, ale jeho žena byla proti.

Maksym si ještě jednou přečetl dopis od společnosti, která soutěž pořádá. Nabídka byla působivá: nová práce v jiné zemi s platem čtyřikrát vyšším, než byl jeho současný příjem.

Snil o tom, ale takový výsledek ani nečekal. Jeho žena Svitlana se na dopis podívala a vyjádřila své obavy: “Opravdu si myslíš, že peníze vyřeší všechny naše problémy? Stěhování, nová země, noví lidé… Není to tak jednoduché, Maxi.” “To je pravda,” řekl. Max se na ni podíval: “Světlano, tohle je šance začít znovu, žít lepší život. Můžeme si dovolit spoustu věcí! Vždycky jsi snila o dovolené na Maledivách,

teď nám ji můžu zařídit já!” Světlana si povzdechla: “Ale tady stejně nejde o peníze, Maxi. Jsou tu naši rodiče, naši přátelé, náš domov.

Ty myslíš jen na sebe. Copak si neuvědomuješ, že to pro mě bude obrovský stres?” Maxim se posadil vedle své ženy: “Chápu tvé obavy. Ale přemýšlej o tom: tohle by pro nás mohl být začátek něčeho nového a vzrušujícího. Veškeré potíže zvládneme společně.” “Říkáš to, jako by to bylo jen další dobrodružství. Ale tohle je náš život, Maxi. Jsi ochotný ho riskovat kvůli penězům?” Manžel vzal svou ženu pevně za ruce: “Ne pro peníze. Je to pro naši budoucnost.

Abychom vám mohli poskytnout více. Věřím, že tam můžeme vytvořit nový domov. Ale chci, abys byl se mnou.” Dlouho spolu mluvili a zvažovali všechna pro a proti. Nakonec se Svitlana rozhodla dát nové budoucnosti šanci a souhlasila se stěhováním. Požadovala však, aby jí Maksym slíbil, že se budou každý rok vracet domů a navštěvovat své rodiny. Maksym ji pevně objal: “Slibuji, miláčku. Můžeme spolu dělat cokoli.”

 

Related Posts