Jednou pozdě v noci mu Vera zavolala. Gennadij, unavený z práce, váhal, jestli má odpovědět, ale nakonec to udělal, protože se bál, že se něco stalo. Věra mu bez dalších řečí řekla o nadcházející svatbě své dcery a požádala ho o finanční pomoc. Gennadij byl ve stavu zmatku.

Jednou pozdě v noci mu Vera zavolala. Gennadij, unavený z práce, váhal, jestli má odpovědět, ale nakonec to udělal, protože se bál, že se něco stalo.

Věra mu bez dalších řečí řekla o nadcházející svatbě své dcery a požádala ho o finanční pomoc. Gennadij ten tón dobře znal – opakoval se v něm výrok Věřiny matky Mariny, která z něj po rychlém a násilném rozpadu jejich manželství udělala padoucha.

Právě tímto tónem ho Maryna po jejich rozchodu překvapila zprávou o Vířině narození. Vždyť její manžel ani nevěděl, že je těhotná… Tři roky po rozvodu se Gennadij seznámil s Valentinou.

Hluboce k sobě přilnuli a navzdory předchozím manželstvím v sobě našli opravdovou lásku. Jeho matka viděla, jaké štěstí mu Valja přinesla. Milenci spolu měli další dceru a také vychovávali Valjinu dceru z předchozího manželství.

Zároveň se Gennadij nikdy nevyhýbal odpovědnosti vůči Věře, často jim posílal peníze a zajímal se o její život, ale celkově byl jejich vztah odtažitý, nahrazený krátkými setkáními v kavárnách. A nyní, po dlouhém mlčení, Věřin telefonát vzbudil Gennadijovy emoce. Valja ho utěšovala a ujišťovala, že mu pomůže se svatebními výdaji. Gennadij doufal, že Věra jednou pochopí jeho lásku, a snažil se být dobrým otcem, i když ho s Valjou na svatbu ani nepozvali.

 

Related Posts