Když se Pavlo konečně objevil v mém životě, moje matka se najednou postavila proti a dala mi ultimátum: buď ona, nebo Pavlo.

Několik dní po její návštěvě si mě matka vytáhla stranou a začala se mě vyptávat na mou budoucnost s Pavlem. Ve svých 35 letech jsem se konečně rozhodla, že se vdám. Nikdy jsem nebyla přitažlivá, nikdy mě kluci nehonili a nikdy se o mě ve škole neprali.

Mou jedinou pýchou byl můj byt v hlavním městě. Moje milostná minulost byla sérií podřadných vztahů. A teď, když už jsem se smířila se svým osamělým osudem, přišel na scénu mého osobního života Pavlo. Navzdory tomu, že na něj všechny ženy hleděly s obdivem, si z nějakého důvodu vybral mě. Zahrnoval mě náklonností, kterou jsem nikdy nezažila,

a vyplatilo se to. O měsíc později jsme se k sobě nastěhovali. Pavlo snil o velké rodině a vzhledem k tomu, že neměl žádné blízké příbuzné a byl jedináček, byla tato touha celkem pochopitelná. Když mě Paša požádal o ruku, moje matka byla skeptická. Po třídenní návštěvě vyjádřila o Pavlovi vážné pochybnosti.

Matka zpochybňovala jeho úmysly a poukazovala na to, že nikdy finančně nepřispíval a že jsem se pro něj příliš obětovala, protože jsem dokonce uvažovala o tom, že bych odešla z práce, protože Pavel věřil, že místo ženy je doma. Přestože Paul požadoval, abych dala výpověď, vydělávala jsem hodně peněz.

Pavlo utratil svůj malý příjem za sebe a moje peníze se staly našimi společnými penězi. Matka mi dala ultimátum: pokud Pavlo do tří týdnů neodejde z mého života, donutí nás oba, abychom se odstěhovali z mého bytu.

Byla jsem zděšená, nechápala jsem, proč matka není ráda za mě a mé štěstí; finance jsou přece taková maličkost a nejrůznější nedorozumění jsou v rodinném životě běžnou věcí. Konečně se cítím jako plnohodnotná a milovaná žena.

Zajímalo by mě, jestli by takhle reagovaly i jiné matky na nadcházející sňatek své dcery. Možná si moje matka myslí, že jsem “ošklivé káčátko”, které není hodno lásky a pozornosti!

 

Related Posts