Byly jsme s dcerou v parku, když jsem se na chvíli rozptýlila a dcera spadla do studeného jezírka. Nikdy nezapomenu, co udělala bezdomovkyně vedle mě.

Jmenuji se Angelina a ráda bych se s vámi podělila o náš příběh. Jednoho dne, když jsem si užívala podzimní den v parku se svou dcerou, mě vyrušil důležitý telefonát.

Ve zlomku vteřiny moje dcera spadla do chladného jezírka. Než jsem stačila zareagovat, vrhla se do vody starší žena bez domova, která byla náhodou poblíž, a dceru zachránila.

Byla jsem ohromená vděčností, plakala jsem a objímala svou dceru. Pozvala jsem tu cizinku k nám domů a tam se mi představila jako Vasilina. U čaje mi vyprávěla o své srdcervoucí minulosti.

Podvedena svou dcerou zůstala bez peněz. Měly s dcerou koupit dva byty, pro každou rodinu jeden. Dcera ji však podvedla, utekla s manželem i se všemi penězi a nechala Vasilinu bez prostředků.

Nyní přežívala díky sbírání lahví v parku. Zděšená příběhem o dceřině zradě jsem Vasylynu pozvala k nám, protože náš dům to umožňoval. Když jsem manželovi řekla, co se stalo,

Také upřímně poděkoval Vasylině za její odvahu a nabídl jí, aby žila s námi. Ona však nechtěla zasahovat do naší rodiny. Místo toho jsme Vasylinu umístili do krásného domova důchodců. Myslela si, že je to zadarmo, ale my jsme za její pobyt tam tajně platili.

Často ji navštěvujeme a bereme si ji domů na prázdniny; stala se vlastní babičkou naší dcery. Jsme neskonale vděční Vasilině, naší superhrdince, která zachránila naše dítě a teď naplňuje naše životy svou přítomností.

 

Related Posts