Několik let po svatbě se můj manžel začal měnit k horšímu. Začal mi vyčítat, že jsem žena, která si s takovými problémy poradí efektivněji.

Manžel mi začal vyčítat, že málo vydělávám, když jsem ho požádala, aby mi pomohl s domácími pracemi.

A to i přesto, že jsem také pracovala. Manžel argumentoval tím, že když on vydělává víc, měla bych já dělat víc práce doma, abych mu to vynahradila. Několik let jsme byli šťastně oddáni, dělili jsme se o povinnosti a společně hospodařili s financemi.

Manželovy rostoucí nároky na jídlo, výdaje na auto a značkové oblečení však začaly náš rozpočet zatěžovat,

a na mé osobní potřeby zbývalo jen málo peněz nebo vůbec žádné. Kdykoli jsem na tento problém upozornila, obvinil mě, že špatně nakládám s penězi, nebo mi navrhl, abych si našla lépe placenou práci. Jeho postoj ke mně se ještě zhoršil a začal kritizovat mé domácí a kuchařské dovednosti, přičemž mi odmítal pomáhat s domácími pracemi.

Když jsem nakonec poukázala na to, že také pracuji, řekl, že vydělávám méně, takže bych měla dělat více domácích prací. Rozzuřila jsem se a řekla jsem, že odteď se budeme o všechno dělit rovným dílem, včetně nákupů a účtů za služby.

Přestal jsem používat auto a spoléhal se na veřejnou dopravu. Doufala jsem, že si bude vědom mých finančních potíží a ocení mou snahu, ale místo toho si jen stěžoval, že jiné ženy se s těmito problémy vypořádávají efektivněji. Nakonec se naše manželství rozpadlo a rozvedli jsme se. On se vrátil k rodičům a já zůstala ve svém bytě. Bylo smutné, že nikdy nepochopil podstatu problému, ale nelituji toho…

Related Posts