Mluvím o ženách, které po svatbě přijmou manželovo příjmení. Asi nevíte, co si jedním neuváženým krokem přitáhnete do života!

Je to poměrně častý jev: mnoho žen si ihned po svatbě změní své dívčí jméno na příjmení svého manžela. Je však nejvyšší čas tento zvyk přehodnotit, a to z několika důvodů.

Moderní partnerské vztahy by měly být rovnoprávné, ale tato praxe je plná nerovnosti. Tím, že si žena vezme manželovo příjmení, ho nechtěně povyšuje do pozice autority, což brání vzniku vyváženého a rovnoprávného vztahu.

Přijetí mužova příjmení často znamená ukončení rodinné linie ženy, zejména pokud je jedinou dcerou v rodině.

Odborníci na bioenergii navíc potvrzují silnou vazbu mezi jednotlivci a jejich příjmeními a nedoporučují takové odpojení.

Byrokratické procedury, které takovou změnu provázejí, včetně změny pasů, řidičských průkazů a diplomů o vzdělání. To samozřejmě vyžaduje mnoho času a úsilí.

Pokud dojde k rozvodu, celý složitý proces se opakuje znovu. Odmítnout změnu příjmení se jeví jako jednodušší volba. Není však mým cílem obviňovat ženy, které raději přijmou příjmení svého manžela. Zůstává to osobním rozhodnutím každé ženy. Nejdůležitější je udržet zdravé a láskyplné vztahy v rodině, což v konečném důsledku činí spory o příjmení nepodstatnými.

 

Related Posts