Mladá rodina měla finanční potíže a žila ve stísněném bytě. A když se dozvěděla o Marinině prvním těhotenství, matka ji prosila, aby se dítěte zbavila. Marina pak stála před těžkou volbou…

Mladá rodina měla finanční potíže a žila ve stísněném bytě. Zeť vydělával málo, k velké nelibosti tchyně, která ho považovala za líného a nerudného. Milovala ho pouze jeho žena Marina.

Když se dozvěděla o Marinině prvním těhotenství, matka ji prosila, aby se dítěte zbavila, ale Marina odmítla. Po narození dítěte se otec, oslavující se svými přáteli, ještě více zadlužil. Tchyně byla zoufalá, ale občas půjčila peníze, bála se o dceru a vnuka. Když Marina znovu otěhotněla, napětí rostlo. Matka ji prosila, aby si svá rozhodnutí dobře rozmyslela,

ale Maryna nechtěla včas odpovědět, a tak bylo nemožné těhotenství ukončit. Se dvěma dětmi se finanční situace rodiny přirozeně zhoršila.

Marinina matka, která byla ve stresu a rychle stárla, se snažila pomáhat, ale už toho nebyla schopna. Jednoho večera Marina na útěku před škůdci v bytě požádala matku o přístřeší. Nečekaně se objevil její manžel Jura, který byl ve stavu alkoholového opojení, a přihlásil se o svá práva na byt.

Marina se matky zastala a Yura byl sousedem vyhozen. Později se při popíjení Yura navrhl, že si pořídí další děti, aby získal další pomoc nebo peníze od Marininy matky, jinak jí vyhrožoval rozvodem. Rozrušená Marina zavolala své matce a řekla jí o manželově ultimátu.

Stres způsobil, že její matka dostala silné bolesti na hrudi a musela být urychleně hospitalizována. Zkroušená Marina matku navštívila, ale ta dceru požádala, aby ji nechala na pokoji.

Nemohu ti už nic dát – ani peníze, ani jiné výhody. Zapomeň na mou existenci. Nebudeš se o mě muset starat, vozit mě do nemocnic a zdržovat se se mnou, a já si ušetřím zbylé nervy. Marina odešla se zlomeným srdcem. Myslíte si, že se matka zachovala ke své dceři správně? Možná to opravdu bylo jediné východisko ze situace!

Related Posts