Když mi Roman jednoho večera zavolal a oznámil mi, že Olesja, moje sestra a jeho žena, utekla s kolegou a nechala Romana s dítětem za sebou, spěchala jsem utěšit Romanovo zlomené srdce, ale nevěděla jsem, jak to dopadne.

Moje sestra Olesja a já, které od sebe dělí jen jeden rok, jsme spolu chodily do školy a na univerzitu. Olesja, bystrá a společenská dívka, vždy přitahovala pozornost ostatních. Když k nám na univerzitě přišel do party Roman, okamžitě jsem se do něj zamilovala, ale jeho oči se upíraly na Olesju.

Jejich vztah se vyvíjel a mě bolelo srdce pokaždé, když jsem se na ně podívala. Po ukončení studia se vzali a narodila se jim dcera. Mezitím jsem si úspěšně otevřela obchod s nábytkem, ale v milostné sféře mi Roman stále chyběl. Jednoho večera mi Roman nečekaně zavolal:

Olesja zmizela, přesněji řečeno utekla do Čech, zřejmě s nějakým kolegou, a Romana i s dítětem tam nechala.

Utěšila jsem Romanovo zlomené srdce a časem jsme se sblížili. O dva roky později jsme se s Romanem vzali a já se vrhla do rodinného života, chtěla jsem neteři poskytnout mateřskou péči. Pět let po svatbě jsme spolu měli dítě. Jednoho dne se jedna z našich sousedek zmínila, že viděla Olesju poblíž našeho domu. Roman to smetl ze stolu s tím, že už s ní skončil, ale jednoho dne, když jsem se nečekaně vrátila brzy ráno domů, našla jsem Romana a Olesju spolu. Jeho sestra Romana přesvědčovala, aby jí prozradil pravdu,

A pak se přiznal, že Olesju bezvýhradně miluje a nepřestal ji milovat ani po jejím odchodu. Brzy poté Roman podal žádost o rozvod, opustil mě i naši dceru a vrátil se k Olesye. Lámalo mi to srdce, a dokonce jsem si v duchu myslela, že takovou zradu nepřežiju, ale protože se s vámi o svůj příběh dělím, můžeme konstatovat, že jsem se dokázala vzpamatovat a dát si život do pořádku kvůli své dceři.

 

Related Posts