“Kam se poděly všechny naše úspory? Lilie, chceš mi něco říct?” Pavlo se překvapeně podíval na svou ženu a teprve pak si všiml nového zlatého řetízku s přívěskem na jejím krku.

Byl to obyčejný večer. Pavlo byl na cestě domů a těšil se na večeři s rodinou. Automaticky zkontroloval stav svého spořicího účtu a s hrůzou zjistil, že většina peněz je pryč. Při vstupu do domu si okamžitě všiml nového zlatého řetízku na krku své ženy Lilie. “Kam se poděly všechny naše úspory? Lilie, nemáš mi co říct?” Paul zněl rozhořčeně. “Rozhodla jsem se, že se trochu rozmazlím, tak co?” Lilia si neuvědomovala vážnost situace. “Ale jak budeme žít příští měsíc? Z čeho zaplatím benzín, abych mohla jezdit do práce?”

Jeho hlas byl čím dál hlasitější. Lilia pokrčila rameny, což Paula ještě víc rozzlobilo. Cítil, jak v něm vře rozhořčení. Ale místo aby pokračoval v hádce, vzal klíče a odešel z domu, aby si zchladil vztek. Chladný večerní vzduch mu pomohl se trochu uklidnit. Paul si uvědomil, že jeho reakce je zcela oprávněná, ale nechtěl si kvůli penězům kazit vztah s manželkou. Vrátil se domů s klidným úsměvem a rozhodl se, že s Lilií probere jejich finanční priority. “Lilie, chápu, že si někdy chceš dopřát, ale musíme být skromnější.

Máme závazky a musíme se postarat o budoucnost naší dcery,” řekl tiše a posadil se vedle ní. Lilia se na něj podívala s pochopením v očích. “Máš pravdu, Pavlo. Promiň… já jen… chtěla jsem se cítit výjimečná,” oči se jí zalily slzami. Pavel ji objal a uvědomil si, že každý z nich má své slabiny. Věděl, že společně najdou způsob, jak překonat všechny finanční potíže a zachovat si vzájemnou lásku a úctu. “Příště to rozhodnutí uděláme společně, ano?” navrhl Paul a políbil Lilii na čelo. Lilia přikývla a objala ho zpátky.

Related Posts