Svitlana si před pěti lety prošla bolestným rozvodem, a přestože má nyní po svém boku Nikolaje, který ji i jejího syna zbožňuje, Svitlana mu stále nemůže věřit.

Svitlana, které je nyní 33 let, má za sebou pohnutou minulost, která formovala její názory na důvěru a sebedůvěru. Před pěti lety prošla bolestným rozvodem. Její bývalý manžel ji náhle vyhodil z domu a zanechal ji s ročním dítětem a bez prostředků na živobytí. Protože její rodiče žili daleko a v okolí nebyli žádní blízcí příbuzní, cítila se Svitlana se svými problémy izolovaná a osamělá. V tomto těžkém období se pro ni stala záchranou její nejlepší kamarádka, rovněž svobodná matka.

Obě ženy si vytvořily “systém vzájemné podpory” a střídavě pracovaly s proměnlivou pracovní dobou a staraly se o své děti. Toto pouto pomohlo Svitlaně znovu vybudovat její život. Dnes má Svitlana vztah s Mykolou, který jejího syna zbožňuje jako vlastního. Žijí spolu v jeho bytě v centru města. Nikolaj, který je sám bezdětný, touží po manželství a sní o tom, že bude se Svitlanou vychovávat děti a sdílet s ní ta nejzajímavější dobrodružství. Navzdory Nikolajovým touhám se sama Svitlana zdráhá vdát se nebo mít další dítě.

Pod vlivem své minulosti se obává, že v nejhorším případě bude muset znovu překonávat obtíže sama, zejména se dvěma dětmi. Proto je opatrná, tajně šetří peníze do budoucna a sleduje ceny bydlení. Co je jejím cílem? Mít vždy bezpečnostní polštář pro případ, že by se její vztah s Nikolajem pokazil, a to i přes zjevnou lásku tohoto muže k ní a jejímu synovi. Její přítelkyně obdivuje Svitlanin pragmatismus v našem nepředvídatelném světě. Je přesvědčena, že je třeba být připraven na všechny životní zvraty, i kdyby to mělo znamenat, že si před svým milovaným člověkem tajně odloží peníze stranou.

 

Related Posts