Když si moje sestra vzala syna bohatého sedláka, vybrala jsem si Mykolu, muže z “našeho kruhu”. Tehdy jsme se s matkou začaly rozcházet.

Mnoho let jsme s matkou nemluvili, protože nesouhlasila s mou volbou. V naší malé vesnici, kde i auto bylo luxusem, doufala, že se se sestrou dobře vdáme, abychom unikly chudobě. Moje sestra se provdala za syna bohatého farmáře a okamžitě se vyšvihla nahoru. Já jsem si vybrala Mykolu, muže z našeho okolí. To se nelíbilo mé matce a se sestrou naši svatbu bojkotovaly. Mykola a já jsme se přestěhovali do města, našli si práci a pronajali si byt. Na.

abychom si zlepšili život, odjeli jsme pracovat do zahraničí. Po pěti letech šetření jsme si koupili byt. Brzy jsem čekala dítě, a zatímco já jsem zůstala na Ukrajině, Mykola opět odjel do zahraničí. Nakonec se naše tvrdá práce vyplatila. Nyní máme dům a auto a Mykola úspěšně podniká. Dvě z našich dcer studují a jedné z nich jsme už koupili byt a pro druhou plánujeme koupit byt. Na druhou stranu mé sestře zlomilo srdce, když její “bezpečné manželství” skončilo, když ji manžel opustil kvůli mladší ženě,

zanechal ji doslova bez ničeho. Nakonec se sestra přestěhovala k naší matce. Od té doby můžeme říct, že jsme se s matkou smířili. S manželem ji občas navštěvujeme a podporujeme, ale ona zůstává pevná ve svém přesvědčení a věří, že moje sestra se na začátku své cesty rozhodla moudřeji. Na tomto pozadí se snažím učit své dcery, aby se rozhodovaly srdcem, jako to udělala jejich matka, protože já jsem své volby nikdy nelitovala a litovat nebudu.

 

Related Posts