Žena se nezmohla na slovo, když se ukázalo, že manželova služební cesta byla zrušena.

Michail a Alexandra byli manželé více než tři roky. V rámci své práce musel Misha často cestovat na služební cesty, zatímco jeho žena se také věnovala kariéře, ale ve chvílích manželovy nepřítomnosti vždy zůstávala ve městě. Zpočátku se velmi nudila a snažila se zabavit různými kurzy a dalším vzděláváním, ale časem si na manželův pracovní rozvrh zvykla. Jednoho večera jela s manželem na oslavu narozenin rodinného přítele a cestou se rozhodli zastavit se ve vinotéce a koupit pěknou láhev s dárkovým balením. Městečko bylo malé a takových obchodů nebylo mnoho. Když se rozhodli pro dárek a šli k pokladně, prodavač se Michaila zeptal, jestli má slevovou kartu. Michail odpověděl, že ne, a pak se stala zvláštní věc.

Prodavač se podíval na Alexandru a zeptal se: “Mám použít vaši kartu k nákupu?” Žena zaváhala a řekla, že kartu nemá, a pak z nějakého důvodu odešla od pokladny. Zatímco její manžel hledal hotovost, odešla z obchodu úplně. V tu chvíli mladý muž stojící za pokladnou tiše řekl: “Mně do toho samozřejmě nic není, ale ona k nám do obchodu chodí často. Není sama. Je s ní vysoký muž s plnovousem.

Sám jsem jí vydal slevovou kartu.” Michail nevěděl, jak reagovat, podezřívavě se na prodavačku podíval, vymáčkl ze sebe “No, díky” a zamířil k východu. Když nastoupil do auta, manželka mu řekla něco o tom, že se cítí dusno a rozhodla se vystoupit, a pak se ho opatrně zeptala: “Je všechno v pořádku?” Mychajlo odpověděl, že všechno je v pořádku, a rozjel se.

Tato slova Míšu nějakou dobu pronásledovala, ale jeho žena se chovala tak, že žádné podezření nevzniklo. po nějaké době nastal den jeho služební cesty. Míša měl strávit dva dny v jiném městě, ale když dorazil s věcmi na nádraží, zavolal mu jeho ředitel a oznámil mu, že schůzka s partnery byla odložena a že služební cesta se ruší.

Míša z toho měl dokonce radost, a aniž by své ženě řekl jediné slovo, vrátil se domů a rozhodl se ji při této příležitosti překvapit a pozvat do restaurace.

Když otevřel dveře bytu, uviděl svou ženu, jak stojí před zrcadlem v krásných šatech a maluje si rty jasně červenou barvou. V její tváři se objevil zmatek a ona se zeptala: “Páni, ty ses vrátil? Stalo se něco?” “Ano, vlak byl zrušen a já jsem se rozhodl, že tě pozvu do restaurace, ale vidím, že už někam jdeš?” “Ano,” odpověděl. Manželka odpověděla, že se rozhodli jít ven s jejími přáteli, ale protože ji zve manžel, ráda se vzdá společnosti svých přátel a půjde s ním. “Už jsem skoro připravená, pojďme,” zvolala a předstírala radost. Zatímco jeli v autě, napsala spoustu zpráv a jednou dokonce pustila hovor.

A pak najednou řekla: “Kamarádky jsou uražené, že jsem to na poslední chvíli zrušila,” a vypnula telefon. Michail si uvědomil, že něco zřejmě není v pořádku, a rozhodl se celou záležitost prozkoumat hlouběji, vzal si druhý den v práci volno a řekl manželce, že schůzka s partnery byla odložena na další den, takže musí okamžitě odjet na služební cestu.

Protože měla po boku někoho, pro koho se tak krásně oblékala, určitě by této situace využili. Po příchodu domů začal Míša sledovat, kdy a s kým jeho žena odejde, a brzy se jeho očekávání naplnilo. K domu přijelo drahé zahraniční auto a Alexandra brzy vyšla z domu a nastoupila do auta. Mychajlo ji následoval. Přijeli ke stejnému obchodu, ale tentokrát do něj vstoupil jen muž. Aleksandra raději zůstala v autě, zřejmě se bála, že by ho prodavač mohl znovu poznat.

Po obchodě vyjeli z města a Michail sledoval, jak s ním žena vstupuje do velké chaty. To stačilo a Michail ji přestal sledovat. Když přijel domů, odložil venku manželčiny věci a napsal jí vzkaz: “Tvoje věci jsou venku. Rychle si pro ně dojdi, než si je lidé rozeberou. Už nemusíš chodit domů. Sám podám žádost o rozvod.” Mychajlo o svém rozhodnutí ani jednou nezapochyboval, protože nechtěl a nemohl dál žít se ženou, která ho tak krutě zradila.

 

Related Posts