Když Margarita oznámila rodině své rozhodnutí rozvést se s manželem, všichni ji začali odrazovat. Nevěděli však to hlavní.

Margarita Michajlovna se po téměř 30 letech manželství rozhodla rozvést. O svém rozhodnutí vedla dlouhý rozhovor se svou dcerou Olyou, která nedávno prošla podobnou zkušeností. Olja byla překvapená a znepokojená, protože její rodiče jí i ostatním vždycky připadali jako dokonalý pár. Margarita jí vysvětlila, že ji manželství prostě unavuje a že chce svobodu. Olja, která matčino rozhodnutí nedokázala pochopit, jí navrhla, aby si vzala dovolenou a v klidu si to promyslela – místo rozvodu. Margarita,

byla však ve svém rozhodnutí pevná. Margarita pak navštívila vlastní matku Irinu Vladimirovnu a sdělila jí své rozhodnutí. Irina byla překvapená a snažila se dceru přesvědčit, aby si to rozmyslela, a poukazovala na finanční stabilitu, kterou jí zajišťoval Anatolij, Margaritin manžel, a na život, který spolu vybudovali. Margarita však byla i přes matčiny námitky stále odhodlaná usilovat o vlastní štěstí a svobodu. O několik dní později navštívila Margaritu její matka se synem Viktorem, aby si s ní vážně promluvili o jejím rozhodnutí. Oba měli obavy o její budoucí blaho a snažili se ji přesvědčit, aby si to rozmyslela.

Margarita, rozrušená nedostatkem pochopení a podpory ze strany rodiny, rozčileně odešla z domu. Olja a Viktor vyjádřili obavy o matku, zatímco Irina se klidně ptala, zda se Margarita rozhodla správně. Nakonec si Margarita stála za svým, navzdory obavám a námitkám rodiny. Byla odhodlaná usilovat o vlastní štěstí a svobodu, i když to znamenalo ukončení dlouholetého manželství a nejistou budoucnost.

Related Posts