Když jsme se s manželem rozhodli, že se vezmeme, dohodli jsme se, že budeme žít sami pro sebe a bez dětí. Ale jednoho dne, o sedm let později, se můj manžel rozhodl mít dítě.

Je mi 35 let a jsem 7 let vdaná. Před svatbou jsme se s manželem dohodli, že budeme žít sami pro sebe a bez dětí, protože děti jsou velká zodpovědnost, a že to není nic pro mě. Manžel s tím rád souhlasil.

Za sedm let, co jsme manželé, jsme oba dosáhli dobrých profesních výsledků. Pracujeme na manažerských pozicích a alespoň jednou ročně jezdíme na dovolenou do zahraničí. Můžeme si dovolit drahé oblečení, výborné jídlo a cokoli dalšího. Po sedmi letech můj manžel najednou zatoužil po dítěti. Nakonec bylo všechno v pořádku. Tohle není pro mě, protože jsme se na všem dohodli už dávno.

Na druhou stranu svého manžela miluji a nechci o něj přijít. Takže mu nemůžu říct ne. Bojím se, že si najde jinou ženu, která s ním bude ráda mít dítě. A to já nechci. Takže teď je mým hlavním úkolem udržet manžela v rodině. Mám ráda život bez závazků a vazeb. Co když se stanu mámou?

Nejprve budu muset v těhotenství zůstat doma, pak nebudu moci jet na dovolenou, protože budu mít dítě. Můj manžel má dítě z prvního manželství, ale chce, abychom měli dítě společně.

Nevím, co mám teď dělat. Nechci měnit svůj život a bojím se, aby mi nevzali manžela. To je teď pro něj to hlavní. Jak ho mohu odmítnout? Chci, aby všechno bylo jako dřív. Ale měli jsme dohodu. Proč měnit podmínky dohody?

A o sedm let později se rozhodl, že může všechno změnit. Koneckonců jsem si tento život vědomě vybrala, proto jsem ho v první řadě varovala. Tak co mám teď dělat? Jak udržet rodinu pohromadě a neopustit své zásady?

 

Related Posts