Žena nechtěla slyšet, že její dcera nechce chodit do školy. Naštěstí v pravý čas zasáhl neznámý psycholog.

Spolužák strčil Yanu do zad a ona padla na kolena. “Jsi dcera sluhy. Nechovej se, jako bys nám byla rovna. Yana jen stěží zadržovala slzy. Stále si pamatovala den, kdy její matka dostala práci kuchařky v jejich škole. Yana v novém podniku nemohla zapadnout.

Hlavní vinu nesl odvážný ředitel, který umožnil dětem zaměstnanců studovat na elitní škole zdarma. Smělé a drzé děti se nestyděly vyjadřovat: od začátku dávaly najevo, že nemají v úmyslu komunikovat s nižšími vrstvami společnosti. Yanina matka nechtěla nic poslouchat: “S takovým diplomem tě přijmou na jakoukoli univerzitu. Pokud nemáš žádné kamarády, nedostaneš se tam.

Budete trávit více času učením. – “Na minulé škole jsem měla samé jedničky a tolik vysvědčení. A tady mám jen trojky a čtyřky. Vzpamatujte se! Bylo to zbytečné. Výsměch se stupňoval a zaměstnanci školy dělali, že si toho nevšimli. Poslední kapkou do Janina trnitého poháru byl rozbitý chytrý telefon, na který si šetřila celé léto. Toho dne dívka odešla ze školy a vydala se na procházku do města. Dlouho se dívala na vlny šplouchající na břehu. Najednou někdo chytil Yanu za paži a prudce ji k sobě přitáhl. “Zbláznila ses?” vykřikl neznámý.

– Co jsi chtěl udělat? – Nech mě jít, nebo zavolám pomoc. -Ne. Pojďme k tvým rodičům. Kde bydlíš? -Na tom nezáleží. Máma je stejně v práci. -A táta? -Tátu nemám. -Jdeme k mámě. -Ne, nechci ji vidět! Je to všechno její vina. -Dej mi číslo na svou mámu a já ji požádám, aby přišla. -Vzdej to, ale neříkej, že jsem tě nevaroval.

-Jdeme do kavárny. Počkáme tam na ni. Asi o 40 minut později vletěla do podniku rozzuřená žena. Se strachem v očích se rozhlížela kolem sebe. Nějaký muž na ni zavolal: “Já jsem Pavlo. -Nino, ano, vaše dcera byla v pořádku.

“Vím, že se do toho pletu, ale ze své práce vím, že za to nemůžeš.” “Co děláš?” zeptala se Nina. “Jsem forenzní vědec. Přijmi opatření. Jinak to bude ještě horší. Málem jsi svým chováním dohnal Yanu do nemocnice.

Myslíš, že tam potřebuje všechny ty diplomy? Převeďte Yanu do její staré školy a nezapomeňte ji vzít k psychologovi. Pavlo odešel a nechal matku s dcerou o samotě. Mluvili spolu o všem: Yana mu vyprávěla o všem, co se jí v posledních měsících stalo. Styděla se za to. Všechno skončilo dobře: Yana se vrátila do své staré školy, začala dostávat jedničky a dokonce vyhrávala soutěže. Nina se začala více zajímat o život své dcery.

 

Related Posts