Poté, co snacha umístila svého tchána do domova důchodců, přišla náhle zpráva, že starému muži bylo odkázáno obrovské dědictví.

Nejprve mu snacha Petra Oleksijovyče, Halyna, “sladce zpívala”: “Petro Oleksijovyči, pojď a žij s námi. Musí pro tebe být těžké žít sám po Angelině Ignaťjevně.

Postaráme se o vás, stejně jako jste se kdysi postarali vy o nás. Syn Pjotra Alexejeviče byl dlouho pod palcem své ženy. A nyní mlčky, aniž by se odvážil své ženě odporovat, sledoval, jak jeho žena uskutečňuje svůj “geniální” plán. Jakmile se tchán přestěhoval do jejího bytu, Galina okamžitě našla kupce na jeho dvoupokojový byt.

Za získané peníze koupili jednopokojový byt pro syna a snachu a Galina si pro sebe koupila daču na venkově. Když byly všechny transakce s nemovitostmi dokončeny a papírování vyřízeno, Galina se rozhodla, že je čas dát starého muže do domova důchodců. “Nebojte se, Pjotře Alexejeviči. Tady ti bude líp než doma.

Je tu někdo, s kým si můžeš popovídat, lékařská péče, výborné jídlo,” zpívala snacha sladce, když tlačila invalidův vozík dveřmi. Syn Pjotr Alexejevič se otce neodvážil zastat. Syn to neriskoval, ale jeho neteř Anna se nezastavila před ničím.

Když se dozvěděla, že strýčka Péťu umístili do domova důchodců, přišla a hned po týdnu si ho odtamtud odvezla. Odvezla ho zpět do svého jednopokojového bytu, kde žila se svou dcerou. Když Anna zůstala s dcerou sama, strýc jí hodně pomáhal. A teď nemohla s čistým svědomím nechat bezmocného starého muže bez podpory. Pak zničehonic přišla zpráva, že bratranec Petra Olexijovyče z Tallinnu mu odkázal tři sta padesát tisíc eur.

Galina vzala manžela a syna za pačesy a spěchala do domu prestižní rodiny. “Vraťte nám toho starce, vezmeme ho domů,” začala Galina hlasitě. “Co tady děláte?” Pjotr Alexejevič k nim vyšel na nohy.

“Pjotře Alexejeviči, náš drahý, vzácný člověče, přišli jsme si pro vás domů,” začala mu Galina lichotit. Nepřijel jsi pro mě, přijel jsi pro své dědictví. Jen ses trochu opozdil. Všechny peníze jsem už dal Anně. Takže ty a tvoje malá panenka nedostanete nic. Vypadni odsud! Galině se z té zprávy podlomily nohy.

Manžel a syn ji odtáhli na lavičku u vchodu… A Petro Oleksijovyč a Anna si šli prohlédnout nový čtyřpokojový byt.

 

Related Posts