Řidič autobusu viděl chlapce plakat. Když zjistil důvod, okamžitě jednal.

Kdyby se lidé alespoň občas zastavili a rozhlédli se kolem sebe, možná by se náš svět stal o něco lepším. Lidé by konečně mnohem častěji věnovali pozornost těm, kteří to potřebují. Přesně to udělal Boris, 52letý řidič školního autobusu.

Jednoho chladného zimního rána vezl Boris děti do školy, když si všiml, že malý chlapec pláče a je rozrušený, že nemá čepici ani rukavice. V zimě je důležité, aby rodiče dbali na správné oblečení svých dětí.

Musí nosit teplé bundy, čepice a šály. Bohužel však ne všechny rodiny si mohou dovolit koupit kvalitní a teplé zimní oblečení. Boris slyšel chlapce plakat, a když se na něj podíval, uviděl promrzlé dítě s červenýma ušima a rukama, kterému po tvářích stékaly slzy. Posadil se k němu a dal mu rukavice, přičemž ho uklidňoval. Boris však věděl, že to nestačí.

Chtěl udělat víc než jen rozdat rukavice. Starostlivý řidič autobusu přišel na způsob, jak chlapci pomoci. Poté, co vysadil děti ve škole, zašel Boris do obchodu a koupil 10 čepic a 10 párů rukavic. Pak se vrátil do školy a předal je chlapci a několika dalším dětem, jejichž rodiny si oblečení nemohly dovolit. Dětem by v zimě neměla být zima a Boris to věděl stejně dobře jako ostatní.

“Víte, já sám mám děti a vnoučata. Nikdo nechce, aby jeho dítěti byla zima,” říká ušlechtilý řidič. Borisův čin překvapil chlapcovy rodiče i vedení školy. Rozhodli se, že mu musí projevit úctu, a napsali příspěvek na facebookovou stránku školy.

Není divu, že se příspěvek stal virálním. Příspěvek lajkovalo, komentovalo a přeposílalo asi 18 000 lidí. Boris Borisovič je člověk, který svými činy dělá náš svět vřelejším a laskavějším. Nestálo ho to mnoho úsilí ani peněz. Chtěl jen pomoci. Na oplátku Boris pocítil lásku tisíců lidí, kteří ocenili jeho činy. Projevil lidskost a nezůstal lhostejný k člověku, který potřeboval pomoc. Sdílejte toto video se svými přáteli, udělejme společně svět lepším!

Related Posts