Když ji dcera požádala, aby si mohla sednout k vnoučatům, Viktorie ji málem vyhodila z domu, a když zjistila důvod jejího chování, Dáša se otřásla.

– “Mami, nechám děti u tebe, protože já už nemůžu. Musím jít do salonu, úplně jsem se ztratila,” řekla Dáša, jako by nechat děti s babičkou bylo normální.

“Ne, nemůžu s nimi sedět, promiň,” odpověděla Viktorie Vasiljevna, “vymysli něco jiného, mám své vlastní plány.” “Jaké plány, mami? Jsi v důchodu, máš spoustu volného času. Jen tu pro mě buď, kdybych něco potřebovala,” neměla Dáša náladu ustupovat. “Když jsem v důchodu, copak nemůžu mít plány a co dělat?”

Ale ani Viktorie Vasiljevna se nemýlila: “Mám plány na dnešek, na zítřek i na pozítří. Vlastně kvůli tobě nepřijdu pozdě na rande. “Jiné babičky si rády sednou ke svým vnoučatům, dokonce si o to řeknou, ale ty…”

Dáša se urazila, “brzy ti bude šedesát a běháš po rande. “Cože?” “Jak mi to můžeš říct? Vychoval jsem tebe i tvého bratra, postavil jsem tě na nohy a to stačí. Moje mise skončila, teď je řada na tobě. Mimochodem, váš manžel se brzy vrátí z práce. Máš připravenou večeři?” “Přinesu knedlík. Má je rád,” zaváhala Dáša. Běž domů a uvař manželovi pořádné jídlo. Má dvě zaměstnání a ty ani nevaříš.

Brzy zůstaneš se svými dětmi na ulici, dcero. Viktorie Vasylivna vychovávala své dvě děti sama. Manžel ji opustil, když byly nejmladšímu synovi pouhé tři roky. Od té doby odmítala mnoho dělat, ale rodiče o pomoc nežádala. Myslela si, že je to problém jejich dětí. Její syn je už čtyři roky ženatý a má dvě děti.

Teta Vika měla štěstí na snachu. Je to dobrá manželka, matka a hostitelka. Viktorie nikdy nepožádala mladé lidi o pomoc. Všechno dělali sami, bez ohledu na to, jak těžké to pro ně zpočátku bylo. Ale s dcerou se něco pokazilo. Má tři děti, a tak se stane, že vyjde z mateřské dovolené a pak je národ zase přežvýkaný.

Všechny její starosti se automaticky přenášejí na manžela, který pracuje ve dvou zaměstnáních, aby zajistil vše, co děti potřebují. Viktorie už tři roky chodí se svobodným mužem, který má také dvě děti, ale ty jsou stejně jako Viktoriiny děti už dospělé a samostatné. Žena stále přemýšlí, zda se ke svému muži nastěhovat, ale s jistotou ví, že od nynějška bude žít jen pro sebe a pro své potěšení.

 

Related Posts