Rozloučil jsem se se svou ženou, protože mi nemohla porodit děti. Ale v 52 letech jsem byl naléhavě povolán do porodnice. Šel jsem tam a jaké bylo moje překvapení, když jsem na lůžku uviděl svou bývalou ženu a vedle ní dvě novorozené děti…

Rozloučil jsem se se svou ženou, protože mi nemohla porodit děti. Ale v 52 letech jsem byl naléhavě povolán do porodnice. Šel jsem tam, a jaké bylo moje překvapení, když jsem na lůžku uviděl svou bývalou ženu a vedle ní dvě novorozené děti… V 52 letech mi nečekaně zavolali z porodnice.

Podezřívavý, ale zvědavý jsem se tam rozhodl jít, ale jen proto, abych byl svědkem úžasného pohledu: moje bývalá Luďka na lůžku a vedle ní dvě novorozené děti. – “Je ti 49 let a už jsme se rozvedli,” zamumlala jsem a nevěřila svým očím. Řekla mi, že je těhotná, aniž by o tom věděla. Byl to neplánovaný důsledek našeho loučení, vysvětlila, ale nic po mně nechtěla.

Celý život jsme byli bezdětní. I když jsme po dětech toužili, naše snaha byla marná. Ljuda byla tlustá žena a v posledních letech našeho těžkého vztahu přibrala. Absence dětí a vyhlídka na osamělé stáří vedly k hádkám, které vyvrcholily naším rozchodem. Zpráva o Lyudině těhotenství mě překvapila, protože její vzhled tomu nenasvědčoval. Když však potvrdila, že naše děti jsou zdravé, měl jsem radost.

Ten večer jsem koupil drahý prsten a kytici květin, znovu požádal Lyudu o ruku a usmířili jsme se. Nyní, o dva roky později, jsme navzdory pokročilému věku spokojeni se svým životem jako rodiče dvou rostoucích dětí.

 

Related Posts