Nedávno nás navštívil můj vnuk, ale měl zjevně špatnou náladu. Stěžoval si na všechnu nespravedlnost kolem sebe. Pak nám začal vyprávět, co se mu stalo.

Pětiletý vnuk Saša přijel navštívit své prarodiče. Byl velmi smutný. Ani babiččiny koláče ho nerozveselily. Začali se Saši vyptávat, co se stalo: -“Nespravedlnost. Všude je nespravedlnost. – “Co se děje, Sašo, ublížil ti někdo?” – “Ano, maminka mě včera postavila do kouta, řekla, že mě trestá. -Co jsi udělal, že tě potrestali?

-Nic hrozného, jen jsem přišel domů s mokrými kalhotami. Dědeček se začal smát, myslel si, že se jeho vnuk počůral. Ale tak to nebylo, Saša mu vysvětlil, že se jen počůral do louže. – “Jaké louže, vždyť je březen, všechno je zmrzlé, kde jsi našel louže?” zeptala se babička. -Ano, u obchodu. Zatímco byla maminka v obchodě, rozhodl jsem se, že si budu hrát. Když maminka viděla, že mám mokré kalhoty, řekla, že je vyhodí. -Kde jinde vidíte lidi takhle vyhazovat věci? To je nemůže vyprat? Teď jí zavolám, ať mi je přinese domů a já si je vyperu sama.

– “Nedělej to, babi, jsou nejen špinavé, ale i roztrhané. Saša říkal, že skákal u šachty a spadl do ní. Podařilo se mu však udržet se rukama na zemi. Kolem šel jeho strýc a Sašu z šachty vytáhl. Když ho vytahovali ven, roztrhly se mu kalhoty. – “Takže za to, že se mi roztrhly kalhoty, mohl strýc, ne já. Ale máma mě stejně strčila do kouta. -Co tím myslíš, do šachty? Spadl jsi do šachty?” Babička se chytla za srdce. – “Vyvázla jsi lehce, já bych tě jen tak do kouta nestrčil,” odpověděl děda. “No, říkám ti, všude kolem je nespravedlnost,” odpověděl Saša smutně.

Related Posts